poniedziałek, 8 lutego 2016

NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ - 22/366

Merino Gold Batik Design zawsze mnie urzekało. (70%akryl, 30% merino, 400m w 100g)
Zrobiłam już kiedyś z niego czapkę na drutach nr 4,  (tak wskazuje producent) więc i tym razem takie sobie przygotowałam.

Wybrałam wzór i zaczynam robić. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że ten kolor ma zupełnie inną strukturę - jest zdecydowanie cieńsza niż ta z czapy. Patrzę inne odcienie i cóż - okazuje się, że to ta na czapce byłą wyjątkowo gruba :).


Jako, że druty 4 mm już są dlatego nie pozostaje nic innego jak wziąć podwójną nitkę - no teraz jest ok. Wzór wychodzi tak jak chciałam.
Wzór bardzo prosty zaczynamy od 3 oczek i przerabiamy cały czas na prawo. W rzędach nieparzystych dodajemy jedno oczko z prawej strony formując łuk, a z lewej w co 10 rzędzie zamykamy ostatnie 5 oczek. 


Gdy mamy mniej więcej 40 cm  na drucie, od tego momentu dalej dodajemy oczka z prawej strony w rzędach nieparzystych, ale teraz co 6 rząd zamykamy po 6 oczek (z lewej strony tworząc kolejne ząbki)

Stwierdziłam, że 40 cm w najszerszym miejscu zupełnie wystarczy na szalik, więc zaczęłam zwężanie.


 Skończyłam wzór i....


niestety jednej rzeczy nie wzięłam pod uwagę.... Te 40 cm jest po skosie, a przecież szalik nosi się "na wprost". Miarka do ręki - jest 30 cm damy radę (220 cm długości) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz