Pewnego pięknego dnia trafiła na taki schemat. Tak to jest to. Szydełko w dłoń - nowy kordonek Muza 10 również i jedziemy. Muza według producenta jest na 1-1,5mm. 1 mm wychodzi niesamowicie ściśle, 1,5mm zaś rozwlekle. Dobrym rozwiązaniem okazało się niestandardowe szydełko 1,3mm.
Ponieważ nie cierpię ukrywania nitek wybrałam przekornie wzór z elementów - ale żeby było ich jak najmniej :D

Po połączeniu 7 sztuk zabrałam się za obrębianie zgodnie ze schematem.

Aha zapomniałam dodać, że z rozpędu zamiast podwójnych słupków zrobiłam wszędzie pojedyncze i w kilku miejscach zmodyfikowałam wzór podstawowy.

Zrobiłam kilka rzędów zgodnie ze schematem, ale jakoś nie do końca mi się podobało, więc zrobiłam swoją wariację :) Rząd za rzędem kombinowałam by zbytnio się nie marszczyło czy falowało i mam taką serwetę :) 70 cm średnicy


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz