czwartek, 7 stycznia 2016

BERET BRAVO COLOR - 7/366


Złożył się sam - tylko wszyć zamek i byłaby torebka. Ale jako, że zamka niet, to będzie beretem :)



Włóczka Bravo Color Schachenmayr (103) (50g 133m polyacryl) zaskoczyła grubością.  Przeznaczona jest na druty 3-4mm, jednak całkiem dobrze wypada na drutach 4,5mm przerabiając na okrągło płaskim wzorem. Ściągacz 2prawe/2lewe zrobiłam na drutach 2mm (108 oczek) dla pewności, ale potem przeszłam na 4,5mm. Zaczęłam od dodania przed każdym pierwszym prawym oczkiem jednego nowego, dzięki czemu obwód znacznie się zwiększył. Długo kombinowałam jak to zrobić by czapa uzyskała efekt 3D. 


Drugi rząd to same oczka lewe i potem 7 okrążeń "na prawo". Rozdzieliłam oczka na 9 części, po 16 w każdej, i przerabiając znów rząd lewych oczek łapałam ten pierwszy "lewy rząd" pod oczka. W planach początkowo było jedno złapanie, ale oczka zbyt się wyciągały dlatego trzeba było złapać dwa obok siebie. W kolejnym powtórzeniu motywu łapiemy oczka jak gdyby w środku - powstają romby. Dalej już prosto - powtarzamy tak samo równocześnie w międzyczasie gubiąc (2 razem) gdzieś po drodze 2x po oczku (zostaje 14). Znów 2 powtórzenia. Potem zostaje nam 12 i znowu dwa powtórzenia.


Na koniec wyrabiamy beret czyli gubimy 9 razy po 1 oczku (2 razem) a w rzędach parzystych jak schodzą. Na końcu zostaje nam 27 oczek, przez które przekładamy nitkę i zszywamy. Wzór jest trochę włóczkożerny (poszło 70g).



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz